Учням

Пазл "Пташка"


Пазл "Книга природи"


Пазл "Дерево"Брейн-ринг "У світі рослин"


Веб-квест:

"Мандруючи сторінками Червоної книги"


Найбільший серед птахів – гриф чорний. Маса його до 12,5 кілограма, довжина крила - 87 сантиметрів. Його досить легко впізнати з того, як стрімко він спускається з висоти з напівскладеними крилами, витягнутими лапами та піднятим хвостом, з шумом розтинаючи повітря.
         Найвищим птахом є журавель сірий. Висота його досягає 120 сантиметрів, а маса – 7 кілограмів. Прилітає в Україну в другій половині березня, а улюбленими його місцями є глухі зарості, болота, очеретяні заплави річок. Гніздо (до 1 метра в діаметрі) мостить на купинах.
         Найважчий птах української фауни – дрохва, її маса може становити 20 кілограмів. Такими можуть бути самці, самиці значно менші.
         Найменший лісовий птах – корольок. Його маса 4-5 грамів. Трапляється в гірських і рівнинних  хвойних лісах. Його їжа – дрібні комахи, а взимку – частково насіння хвойних порід. Має на голові повздовжню смужку, що нагадує корону (звідси й назва).
         Найшвидший птах – сапсан, якого ще називають мандрівним соколом. Нападаючи на якогось птаха, він мчить за здобиччю зі швидкістю понад 300 кілометрів за годину. Часто можна помітити лише тінь, що промайнула, і почути свист повітря, яке  розтинає птах. Його не наздогнати навіть літаком АН-2. В Україні сапсан гніздиться зрідка на Поліссі, у лісостеповій зоні, в Карпатах і Криму.
         Хто літає найвище? Найвище серед птахів піднімаються орли – на 7500 метрів. Дещо нижче літають крякви – 6300 і ластівки – 4000 метрів.
         Хто може пролетіти найбільше?  Рекорд щодо дальності перельотів належить лелеці та вальдшнепу. Інколи навесні вони долають відстань у 400-500 кілометрів за добу.
         Хто живе найдовше? Рекордсменами серед птахів-довгожителів (за спостереженнями в неволі) є сокіл - 162 роки, шуліка - 118, гриф - 117 років. Щодо свійських птахів, то гуси доживають до 40 років, кури – до 20 років, голуби – до 30 років.
         Найкращим бігуном на короткі дистанції серед птахів України, звичайно, є фазан – 34 кілометри  за годину, кроншнеп – 16 і перепел – 15 кілометрів за годину.
         Найдовший дзьоб серед птахів українських лісів має лелека - 19 сантиметрів. Дещо коротший у чаплі - 13, у бекаса – 7 сантиметрів.
         Найдовший язик має зелений дятел – 14 сантиметрів, він висовується на відстань, що перевищує довжину дзьоба в чотири рази.
         Найбільші крила у беркута, розмах їх сягає 3 метри. Трапляється в Карпатах.
         Найсильніший  голос серед птахів має, мабуть, бугай. Весняний крик цього птаха чути за 2 кілометри і більше. Нагадує він ревіння бика, звідки  українська назва цього птаха.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Архів блога